Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

kolki, wzdęcia, zaparcia

( ilość produktów: 4 )

W pierwszych tygodniach i miesiącach życia niemowlęcia łagodne zaburzenia trawienne, takie jak kolka, zaparcia, wiatry lub płacz, są powszechne i mogą być niepokojące dla rodzica i dziecka. Noworodek może często mieć wiele objawów żołądkowo-jelitowych. Układ pokarmowy noworodka wciąż się rozwija, więc, w miarę dojrzewania noworodki będą miały pewne trudności. Oto trzy najczęstsze problemy z brzuszkiem noworodków i co możemy z nimi zrobić:

Wzdęcia

Ponieważ układ pokarmowy dziecka wciąż się rozwija, powietrze może zostać uwięzione w brzuszku co potocznie nazywamy gazami. Należy pamiętać, że gaz jest naturalnym produktem bakterii wyścielających przewód pokarmowy, a niemowlęta połykają powietrze podczas karmienia. 

Aby pomóc dziecku cierpiącemu na gazy, najpierw zbadaj dziecko przez wykwalifikowanego pediatrę, aby potwierdzić diagnozę, a także wykluczyć wszelkie przyczyny dietetyczne. Ponieważ niemowlęta zasysają powietrze podczas karmienia, ważne jest, aby podczas karmienia i po karmieniu odbić trochę gazu. Dzieci karmione butelką mogą pobierać bardzo dużo powietrza podczas karmienia, więc upewniając się, że smoczek butelki jest napełniony mlekiem przed podaniem dziecku, możesz zmniejszyć ilość powietrza, które zostanie połknięte. 

 

Rozpoznawanie kolki

Kolka niemowlęca jest samoograniczającym się stanem, który klinicznie definiuje się jako powtarzające się epizody nadmiernego i niepocieszonego płaczu u niemowlęcia, które skądinąd wydaje się zdrowe i dobrze się rozwija. Aby pomóc dziecku z kolką, ważne jest, aby pediatra najpierw wykluczył inne przyczyny. Po ustaleniu diagnozy kolki możemy spróbować złagodzić dyskomfort dziecka różnymi metodami uspokajania dziecka ? takimi jak pieluszki, kołysanie się i używanie białego szumu. Kolka może zacząć się już w pierwszych tygodniach życia i chociaż nie ma ustalonego leczenia kolki, zwykle ustępuje około 3-4 miesiąca życia. Kolka jest krótkotrwała, ale dla rodziców może trwać długo!

 

Kryteria diagnostyczne dla kolki niemowlęcej

  • Niemowlę w wieku <5 miesięcy, gdy objawy zaczynają się i ustępują
  • Nawracające i przedłużające się okresy płaczu, rozdrażnienia lub drażliwości zgłaszane przez rodziców (opiekunów), które występują bez oczywistej przyczyny i których rodzice lub opiekunowie nie mogą zapobiec
  • Brak dowodów na osłabienie wzrostu dziecka, gorączkę lub chorobę

Rozpoznawanie zaparć

Kiedy jesteś rodzicem noworodka, codzienne rozmowy na temat kupy to nowa norma. Stajemy się ściśle związany z czasem i spójnością wzorców kupek Twojego dziecka. Więc skąd możemy wiedzieć, kiedy twoje dziecko ma zaparcia? Niektóre dzieci robią kupę kilka razy dziennie, a inne raz na kilka dni. Wszystkie te wzorce mogą mieścić się w zakresie normy. Jeśli Twoje dziecko ma kupę, która wychodzi w postaci twardych kulek lub dziecko czuje się niekomfortowo i stara się zrobić kupkę, są to oznaki, że Twoje maleństwo może mieć zaparcia.

Zaparcia mogą być spowodowane zmianą mleka matki na mleko modyfikowane, dietą matki u dziecka karmionego piersią, a nawet nietolerancją na białko znajdujące się w mleku. Dlatego ważne jest, aby Twoje dziecko zostało zbadane przez pediatrę, aby ustalić, jak najlepiej radzić sobie z zaparciami dla Twojego dziecka.

W miarę rozwoju układu pokarmowego probiotyki dla noworodków i dzieci, takie jak krople probiotyczne mogą wspierać dojrzewanie jelit noworodka. Dodając korzystną florę bakteryjną do jelit, możemy pomóc złagodzić niektóre z powszechnych problemów żołądkowych. Dla dzieci w wieku sześciu miesięcy i starszych, Drogeria w Sieci oferuje różnego rodzaju produkty. Zanim zaczniesz podawać dziecku jakiekolwiek suplementy, najpierw skonsultuj się z pediatrą.

Objawy zaparć

  • Dwa lub mniej stolców tygodniowo
  • Historia nadmiernego zatrzymania stolca
  • Historia bolesnych lub twardych wypróżnień
  • Historia stolca o dużej średnicy
  • Obecność dużej masy kałowej w odbytnicy
  • Inne objawy mogą obejmować m.in.: zabrudzenia lub przepełnienia, wzdęcia lub dyskomfort
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Brawo za szybką obsługę i wysyłkę. Złożyłam zamówienie na produkt słabo dostępny w innych miejscach. Doszedł już na drugi dzień! Syrop w szklanej butelce dobrze zapakowany. Wrócę tu :)
2024-06-19
Polecam zakupy w drogerii. Bardzo szybka wysyłka.
pixelpixel