Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

układ moczowy

( ilość produktów: 3 )

Infekcje dróg moczowych (ZUM) są jednym z najczęstszych rodzajów infekcji bakteryjnych na całym świecie. Szacuje się, że każdego roku ponad 150 milionów ludzi zapada na ZUM.

E. coli jest najczęstszym rodzajem bakterii wywołującym ZUM, chociaż czasami mogą być zaangażowane inne typy bakterii zakaźnych. ZUM może wpływać na dowolną część układu moczowego, w tym cewkę moczową, pęcherz moczowy, moczowody i nerki, ale zwykle zaczyna się w narządach dolnych dróg moczowych, pęcherza moczowego i cewki moczowej.

Typowe objawy związane z ZUM obejmują :

 • uczucie pieczenia podczas oddawania moczu
 • częste i intensywne parcie na mocz
 • mętny, ciemny lub krwawy mocz
 • gorączka lub zmęczenie
 • ból miednicy, podbrzusza lub pleców

ZUM można leczyć antybiotykami, ale nawrót infekcji jest bardzo powszechny. Co więcej, nadużywanie antybiotyków może mieć długoterminowe negatywne konsekwencje, takie jak uszkodzenie normalnych, zdrowych bakterii w drogach moczowych i prawdopodobnie przyczynić się do rozwoju szczepów bakterii opornych na antybiotyki.

Jeśli jesteś jedną z wielu osób na świecie, które doświadczają nawracających ZUM, być może szukasz naturalnych i alternatywnych rozwiązań, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na antybiotyki.

 1. D-mannoza to rodzaj cukru prostego, który jest często stosowany w zapobieganiu i leczeniu łagodnych ZUM. Występuje naturalnie w różnych produktach spożywczych, w tym w żurawinie, jabłkach i pomarańczach, ale zwykle jest spożywany w postaci proszku lub tabletek, gdy jest stosowany jako terapia ZUM.
 2. Uda Ursi - (liść mącznicy lekarskiej) inaczej znany jako Arctostaphylos uva ursi lub liść mącznicy lekarskiej ? to ziołowy lek na ZUM, który od wieków jest stosowany w praktykach medycyny tradycyjnej i ludowej. Pochodzi z dzikiego, kwitnącego krzewu, który rośnie w różnych częściach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Jagody tej rośliny są ulubioną przekąską niedźwiedzi ? stąd przydomek liść mącznicy lekarskiej ? podczas, gdy jej liście są wykorzystywane do produkcji ziołolecznictwa. Po zebraniu liści można je suszyć i nasączać w celu wytworzenia herbaty lub ekstrakty z liści można spożywać w postaci kapsułek lub tabletek.
 3. Żurawina Produkty żurawinowe, w tym soki i ekstrakty, należą do najpopularniejszych produktów naturalnych i alternatywnych metod leczenia ZUM. Żurawina zawiera wiele różnych związków chemicznych, takich jak D-mannoza, kwas hipurowy i antocyjany, które mogą odgrywać rolę w ograniczaniu zdolności bakterii zakaźnych do przylegania do dróg moczowych, hamując w ten sposób ich wzrost i zdolność do wywoływania infekcji.
 4. Zielona herbata - pozyskiwana jest z liści rośliny znanej jako Camellia sinensis. Od wieków jest stosowany ze względu na swój szeroki potencjał farmakologiczny w różnych praktykach medycyny tradycyjnej. Zielona herbata zawiera bogate źródło związków roślinnych zwanych polifenolami, które są dobrze znane z silnego działania przeciwbakteryjnego i przeciwzapalnego. Epigallokatechina (EGC), związek zawarty w zielonej herbacie, wykazał w badaniach probówkowych silne działanie przeciwbakteryjne przeciwko szczepom E. coli powodującym ZUMKilka badań na zwierzętach wykazało również, że ekstrakty z zielonej herbaty zawierające EGC mogą poprawić skuteczność niektórych rodzajów antybiotyków często stosowanych w leczeniu ZUM.

 5. Herbata z pietruszki - Pietruszka ma łagodne działanie moczopędne, które ma pomóc wypłukać z dróg moczowych bakterie wywołujące ZUM. Dwa opisy przypadków wykazały, że połączenie herbaty z pietruszki, czosnku i ekstraktu z żurawiny zapobiegało nawrotom ZUM u kobiet z przewlekłymi objawami.

 6. Herbata rumiankowa - jest stosowana w praktykach ziołolecznictwa w leczeniu wielu dolegliwości fizycznych, w tym ZUM. Podobnie jak pietruszka, rumianek ma słabe działanie moczopędne i zawiera związki roślinne o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Uważa się, że te cechy pomagają zmniejszyć stan zapalny, hamują wzrost bakterii i wypłukują drogi moczowe z bakterii zakaźnych, ale potrzebne są dalsze badania.

 7. Herbata Miętowa - Herbaty z mięty pieprzowej i innych rodzajów dzikiej mięty są czasami używane jako naturalny lek na ZUM. Niektóre badania  wykazały, że liście mięty mają działanie przeciwbakteryjne przeciwko różnym bakteriom wywołującym ZUM, takim jak E. coli. Niektóre związki znajdujące się w liściach mięty mogą również pomóc w zmniejszeniu oporności bakterii na leki antybiotykowe.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 515 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Błyskawiczna dostawa, wszystko ok, polecam!
2024-06-17
Mega szybka wysyłka.
pixelpixel