Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

witamina K

( ilość produktów: 4 )

Ponieważ witamina K jest niezbędna do syntezy czynników krzepnięcia krwi, działa przeciwkrwotocznie. Katalizuje powstawanie protrombiny i trombiny oraz wpływa na aktywność tromboplastyny. Witamina ta bierze również udział w metabolizmie tkanki kostnej i metabolizmie wapnia.

Japończycy są znani ze swojej długowieczności i dobrego zdrowia. Cierpią na dolegliwości sercowo-naczyniowe znacznie rzadziej niż ludzie w innych krajach, mają mocniejsze kości i zęby. Być może odpowiedź brzmi w natto, popularnym posiłku w tym regionie. Natto powstaje ze sfermentowanych ziaren soi, która jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy K, w 100 gramach zawiera aż 900-1000 g, podczas gdy dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej to zaledwie 55 g dla kobiet i 65 g dla mężczyzn. Mimo wyrazistego smaku i aromatu danie to zyskuje coraz większą popularność w Europie i pojawia się w menu coraz większej liczby restauracji dalekowschodnich. Możesz również poszukać suplementów z tą witaminą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Super
2024-06-20
Brawo za szybką obsługę i wysyłkę. Złożyłam zamówienie na produkt słabo dostępny w innych miejscach. Doszedł już na drugi dzień! Syrop w szklanej butelce dobrze zapakowany. Wrócę tu :)
pixelpixel