Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

oczy

( ilość produktów: 7 )

Kilka składników odżywczych może pomóc w utrzymaniu funkcji oczu, chronić przed szkodliwym światłem i ograniczać rozwój chorób zwyrodnieniowych oka związanych z wiekiem. Problemy z oczami mogą wynikać z różnych przyczyn i nie ma wątpliwości, że niedobory witamin mogą powodować  problemy z oczami . Możesz zadać sobie pytanie: Czy w związku z tym potrzebujemy witamin lub suplementów? Niektóre składniki odżywcze mogą pomóc opóźnić lub zapobiec problemom i chorobom oczu. 

Jeśli w Twojej diecie brakuje kluczowych witamin lub składników odżywczych, których potrzebujesz na co dzień ? lub masz zdiagnozowany niedobór, który zwiększa ryzyko choroby powinno się uzupełniać te witaminy stosując odpowiednią suplementację.

Witamina A - Bez odpowiednio wysokiego poziomu witaminy A w spojówce ? która zwykle jest przezroczysta ? może pojawić się biała plama zwana plamką Bitota. Niedobór witaminy A może upośledzać widzenie w nocy i prowadzić do ślepoty, chociaż w Stanach Zjednoczonych jest to rzadkie.

Witamina C Wykazano, że dieta bogata w witaminę C zmniejsza ryzyko progresji zaćmy. Niestety, nie można całkowicie uniknąć zaćmy, która naturalnie pojawia się wraz z wiekiem, ale spożywanie pokarmów bogatych w witaminę C może opóźnić jej wystąpienie i zapobiec pogorszeniu się zaćmy. 

Borówka (Vaccinium Myrtillus) Borówka, która wygląda podobnie do jagody, zyskała reputację poprawiającego widzenie w nocy owocu.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 454 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Polecam
2024-05-14
Ok
pixelpixel