Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

osteoporoza

( ilość produktów: 3 )

Osteoporoza to choroba kości, która rozwija się, gdy osoba traci znaczną gęstość kości. Choroba prowadzi do osłabienia i łamliwości kości. Osoby z osteoporozą są podatne na złamania kości nawet z powodu łagodnych czynności, takich jak kaszel czy pochylanie się. Kości są stale w cyklu rozpadu i reformowania. Proces ten jest znany jako przebudowa kości i wymaga odpowiedniej podaży niektórych składników odżywczych. W rezultacie niektórzy mogą się zastanawiać, czy niektóre suplementy diety, oprócz ogólnie zdrowej diety, mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu choroby.

Dla osoby z osteoporozą kluczowe znaczenie ma spowolnienie utraty masy kostnej i budowanie gęstości kości. Chociaż nie jest możliwe odwrócenie uszkodzenia kości spowodowanego osteoporozą, leczenie może czasami poprawić gęstość kości i zapobiec dalszym złamaniom. W niektórych przypadkach przyjmowanie suplementów w ramach planu leczenia może zapobiec dalszej utracie masy kostnej i poprawić gęstość kości.

Wapń - Około 99% wapnia w organizmie jest magazynowane w szkielecie, dlatego wapń jest jednym z najważniejszych składników odżywczych dla zdrowia kości. Badania wykazały, że suplementy wapnia mogą zapobiegać utracie gęstości tkanki kostnej.

Witamina D - odgrywa równie ważną rolę jak wapń w zdrowiu kości. Bez odpowiedniego poziomu witaminy D zdolność organizmu do wchłaniania wapnia jest utrudniona, co może prowadzić do niedoboru i zwiększenia utraty masy kostnej. Witamina D bierze również udział w rozpadzie i odbudowie kości (przebudowa kości). Bez odpowiedniego poziomu witaminy D ludzie są bardziej narażeni na rozwój osteoporozy lub dalszą utratę masy kostnej, jeśli już chorują. W przypadku osób z osteoporozą suplementacja witaminą D może poprawić gęstość kości, jednak jej ilość, powinna być zbilansowana. 

Magnez - wspomaga pracę mięśni i nerwów; regulacja ciśnienia krwi i metabolizmu insuliny; i reprodukcja. Minerał jest również niezbędny dla zdrowych kości. Blisko 60% zapasów magnezu w organizmie znajduje się w tkance kostnej. Suplementacja może być bardziej korzystna dla osób z niedoborem magnezu. Należy również pamiętać, że zbyt duża ilość magnezu może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie kości.

Witamina K Badania wykazały, że witamina K pomaga regulować przebudowę kości. Niedobór witaminy K może prowadzić do zwiększenia utraty masy kostnej, szczególnie u kobiet.  Witamina K pomaga regulować przebudowę kości, zaś jej niedobór może prowadzić do zwiększenia utraty masy kostnej, szczególnie u kobiet.

Cynk - Badania wykazały bezpośrednią korelację między ilością cynku, jaką otrzymuje dana osoba, a poziomem gęstości kości.

 

Chociaż sama suplementacja nie odwróci osteoporozy, może być dodatkową formą wsparcia, aby zapobiec dalszej utracie gęstości kości i zmniejszyć ryzyko złamań.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 515 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Sprawnie i szybko
2024-06-17
Towar zgodny z opisem. Polecam
pixelpixel