Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

układ pokarmowy, trawienie, wątroba

( ilość produktów: 19 )

Probiotyki zawierają żywe organizmy ? głównie bakterie i jeden rodzaj drożdży. Przypominają dobre bakterie w jelitach, które pomagają w trawieniu. Suplementy są stosowane w leczeniu niektórych problemów żołądkowo-jelitowych oraz w ogólnym zdrowiu układu pokarmowego. Niektóre rodzaje probiotyków mogą łagodzić biegunkę, a także łagodzić objawy zespołu jelita drażliwego (IBS). Rozważ dodanie ich do mleka słodowego lub jogurtu.

Lukrecja: chłodząca zgaga - Lukrecję od dawna stosuje się w leczeniu objawów niestrawności, takich jak zgaga i refluks żołądkowy. Te zastosowania nie są jednak poparte dowodami naukowymi. W swojej nieoczyszczonej postaci lukrecja może również wywoływać skutki uboczne, w tym przyczyniać się do wysokiego ciśnienia krwi u niektórych osób. DGL to specyficzny ekstrakt z lukrecji, w którym usunięto pewną substancję chemiczną i wydaje się, że nie ma on tak wielu skutków ubocznych. Mimo to kobiety w ciąży nie powinny przyjmować DGL ? ani żadnego innego suplementu ? bez konsultacji z lekarzem.

Olejek miętowy: Wiele badań sugeruje, że olejek z mięty pieprzowej może zmniejszać ból i wzdęcia związane z IBS. Kapsułki dojelitowe nie rozpuszczają się w żołądku. Przechodzą do jelita cienkiego i grubego, gdzie uwalniany jest olej. 

Rumianek: więcej niż kojąca herbata Rumianek jest szeroko stosowany w wielu dolegliwościach. Przyrodnicy próbowali rumianku w leczeniu problemów trawiennych, takich jak rozstrój żołądka, kolka i nudności, a także lęk i bezsenność. Jednak osoby z alergiami na niektóre rośliny, takie jak ambrozja, mogą mieć reakcję alergiczną na rumianek. Zawsze omawiaj stosowanie jakiegokolwiek suplementu z lekarzem.

Imbir: komfort dla żołądka Medycyna azjatycka używa imbiru do leczenia bólów brzucha. Imbir jest używany do łagodzenia nudności i wymiotów podczas ciąży. Imbir jest dostępny w postaci proszku, w kapsułkach lub tabletkach lub jako świeżo ścięty korzeń.

L-glutamina: pomocnik jelitowy Glutamina występuje naturalnie w twoim ciele; wspiera jelita i inne narządy. Niektórzy eksperci uważają, że suplement jakim jest L-glutamina może pomóc złagodzić biegunkę wywołaną operacją, infekcjami lub stresem. Może pomóc niektórym ludziom lepiej przyswajać składniki odżywcze. Obejmuje to osoby ze zbyt dużą ilością nieprzyjaznych bakterii w przewodzie pokarmowym, osoby przyjmujące leki przeciwnowotworowe i osoby, którym usunięto część jelita. Ale potrzebne są dalsze badania.

Błonnik na zaparcia - Psyllium jest używany jako składnik środków przeczyszczających. Ze względu na wysoką zawartość błonnika jest w stanie wchłaniać wodę w jelitach. Podczas leczenia zaparć ważne jest, aby pić dużo płynów. Pomaga to uniknąć odwodnienia lub gorszego przypadku zaparć. Osoby uczulone na pyłek babki lancetowatej, pyłek traw lub melon mogą mieć poważną reakcję alergiczną podczas przyjmowania psyllium.

Karczoch: ulga w rozstroju żołądka Ekstrakt z liści karczocha może łagodzić objawy niestrawności. Stosowany codziennie ekstrakt wydaje się łagodzić nudności, wymioty, gazy i bóle brzucha. Może również pomóc w leczeniu IBS i zmniejszyć skurcze i ból brzucha. Ekstrakt może powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych na ambrozję i pokrewne pyłki.

 

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 454 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Szybka wysyłka, towar został dobrze zabezpieczony.
2024-05-16
To co chciałam. Szybko, sprawnie.
pixelpixel