Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

produkty przeciwżylakowe

( ilość produktów: 119 )

Żylaki lub pajączki mogą powstawać w wyniku starzenia się, ciąży lub siedzącego trybu pracy. Oprócz zabiegów medycznych, osoba może chcieć wypróbować drogeryjne i apteczne środki na żylaki, w tym olejki eteryczne.

Żylaki to większe niż normalne żyły, które często pojawiają się na nogach. Są to podniesione i często skręcone żyły, które mogą być niebieskie, czerwone lub w kolorze cielistym. Czasami mogą powodować ból, puchnąć lub swędzieć. Istnieje kilka badań sugerujących, że olejki eteryczne, takie jak winorośl, lawenda lub krwawnik pospolity, mogą zmniejszać lub zmniejszać pojawianie się żylaków lub pajączków. 

Kilka czynników ryzyka zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków. Obejmują one:

  • starzenie się, ponieważ zastawki w żyłach z czasem zaczynają słabnąć
  • historia genetyczna członków rodziny z żylakami
  • ciąża, ponieważ rosnąca macica wywiera dodatkowy nacisk na żyły 
  • nadwaga
  • siedzący tryb pracy
  • ekspozycja na słońce, która może powodować żylaki na twarzy

Chociaż żylaki zwykle nie są głównym powodem do niepokoju, mogą być irytujące, a czasem bolesne. Olejki eteryczne pochodzą z roślin, w tym kwiatów, ziół lub drzew mogą skorygować występowanie żylaków. Oleje te są często używane w terapiach alternatywnych.

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Wszystko w porządku :)
2024-06-20
Brawo za szybką obsługę i wysyłkę. Złożyłam zamówienie na produkt słabo dostępny w innych miejscach. Doszedł już na drugi dzień! Syrop w szklanej butelce dobrze zapakowany. Wrócę tu :)
pixelpixel