Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

pielęgnacja oraz higiena noska i ucha

( ilość produktów: 7 )

Utrzymywanie głowy i twarzy dziecka w czystości jest ważne dla jego zdrowia. Dzieje się tak, ponieważ skóra dziecka jest delikatna i bardziej wrażliwa niż skóra osoby dorosłej, więc może łatwo ulec podrażnieniu. Przyzwyczajenie się do czyszczenia ich maleńkich uszu, oczu i nosa może zająć trochę czasu, ale wraz z praktyką twoja pewność siebie wzrośnie. 

Czy muszę czyścić uszy, oczy i nos dziecka? 

Chociaż małe dzieci nie poruszają się zbyt często, zdziwiłbyś się, jak bardzo brudzą się ich twarze. Podobnie jak dorośli, mogą rozwijać woskowinę i śluz w nosie oraz wydzieliny w oczach. Zwrócenie szczególnej uwagi na te części ciała dziecka zapobiegnie problemom w przyszłości.  

Kiedy należy czyścić uszy, oczy i nos dziecka? 

Uszy, oczy i nos dziecka należy wycierać codziennie. Wystarczy trochę waty i ciepłej wody. Nie używaj mydła, ponieważ może wysuszyć wrażliwą skórę Twojego dziecka. Dobrym momentem na oczyszczenie uszu, oczu i nosa dziecka jest czas tuż przed kąpielą. Noworodki nie potrzebują kąpieli codziennie ? wystarczą 2 lub 3 razy w tygodniu ? więc w pozostałe dni możesz po prostu umyć buzię i pupę. Niektóre dzieci denerwują się, gdy myjesz im twarz, więc wybierz czas, kiedy są zrelaksowane. Najlepiej nie myć twarzy, gdy są głodne lub zaraz po karmieniu. Mówienie lub śpiewanie podczas mycia może pomóc je uspokoić.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 454 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Szybka wysyłka, towar został dobrze zabezpieczony.
2024-05-14
Ok
pixelpixel