Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Selen

( ilość produktów: 4 )

Selen jest jednym z pierwiastków, który naturalnie występuje w niewielkich ilościach w środowisku. Nie umniejsza to faktu, że jest on niezwykle potrzebny, a bez niego prawidłowe funkcjonowanie organizmu byłoby praktycznie niemożliwe. Ten pierwiastek odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Wnosi istotny wkład w walkę z bólem u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Sprawne działanie enzymów oraz ochrona komórek przed toksynami i wolnymi rodnikami byłyby niemożliwe bez obecności selenu.

Co ważniejsze, preparaty zawierające selen są również wykorzystywane w leczeniu depresji. Z drugiej strony stosowanie nadmiernych ilości może do niej prowadzić. Osobom cierpiącym na mukowiscydozę przepisuje się również selen. Na koniec należy zauważyć, że zarówno selen, jak i cynk są korzystne dla męskiej potencji, dlatego są przepisywane mężczyznom, którzy mają z tym trudności.

Zapotrzebowanie na selen jest z góry ustalone i wynosi 55 mikrogramów dziennie odpowiednio dla mężczyzn i kobiet. Natomiast kobieta w ciąży lub karmiąca piersią będzie miała większe zapotrzebowanie, sięgające 70 g dziennie. 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Polecam
2024-06-20
Wszystko w porządku :)
pixelpixel