Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

na sen

( ilość produktów: 5 )

Odpowiednia ilość snu jest niezwykle ważna dla Twojego zdrowia. Sen pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu i mózgu. Dobry sen w nocy może pomóc w poprawie uczenia się, pamięci, podejmowania decyzji, a nawet kreatywności. Co więcej, niewystarczająca ilość snu wiąże się z wyższym ryzykiem chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca i otyłośćMimo to jakość i ilość snu są na najniższym poziomie, a coraz więcej osób doświadcza słabego snu, dlatego należy pamiętać, że dobry sen często zaczyna się od dobrych praktyk i nawyków związanych ze snem. Jednak dla niektórych to za mało.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, aby dobrze się wyspać, rozważ wypróbowanie poniższych 9 naturalnych suplementów wspomagających sen.

  1. Melatonina - Pora dnia wpływa na cykl produkcji i uwalniania tego hormonu ? poziom melatoniny naturalnie wzrasta wieczorem i spada rano. Z tego powodu suplementy melatoniny stały się popularnym środkiem nasennym, szczególnie w przypadkach, gdy cykl melatoniny jest zakłócony. Ponadto melatonina może poprawić ogólną jakość snu u osób z zaburzeniami snu. W szczególności wydaje się, że melatonina skraca czas potrzebny do zaśnięcia (znany jako opóźnienie snu ) i zwiększa całkowity czas snu.
  2. Korzeń kozłka Waleriana to zioło pochodzące z Azji i Europy. Jego korzeń jest powszechnie stosowany jako naturalny lek na objawy lęku, depresji i menopauzy. Korzeń kozłka jest również jednym z najczęściej stosowanych suplementów ziołowych nasennych.
  3. Magnez Magnez jest minerałem zaangażowanym w setki procesów w ludzkim ciele i jest ważny dla funkcjonowania mózgu i zdrowia serca. Ponadto magnez może pomóc wyciszyć umysł i ciało , ułatwiając zasypianie. Badania pokazują, że relaksujące działanie magnezu może częściowo wynikać z jego zdolności do regulowania produkcji melatoniny. Wiadomo, że magnez rozluźnia mięśnie i wywołuje sen.
  4. Lawenda Roślinę lawendy można znaleźć na prawie wszystkich kontynentach. Wytwarza fioletowe kwiaty, które po wysuszeniu mają różnorodne zastosowanie w gospodarstwie domowym. W rzeczywistości kilka badań pokazuje, że samo wąchanie olejku lawendowego na krótko przed snem może wystarczyć, aby poprawić jakość snu. Efekt ten wydaje się szczególnie silny u osób z łagodną bezsennością, zwłaszcza u kobiet.
  5. Glicyna to aminokwas, który odgrywa ważną rolę w układzie nerwowym. Badania pokazują, że może to również pomóc w poprawie snu.
  6. Miłorząb dwuklapowy - Według badań, spożywanie około 240 mg tego naturalnego zioła 30-60 minut przed snem może pomóc zmniejszyć stres, poprawić relaksację i promować sen. 
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 454 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
To co chciałam. Szybko, sprawnie.
2024-05-15
Jestem zadowolona, polecam
pixelpixel