Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

pamięć, koncentracja, redukcja stresu

( ilość produktów: 23 )

Naturalne suplementy lub leki, mogą mieć korzystny wpływ na pracę mózgu zdrowych osób. Wiele z nich może poprawić pamięć, motywację, kreatywność, czujność i ogólne funkcje poznawcze. Nootropy mogą również zmniejszać związane z wiekiem spadki funkcji mózgu.

Oto kilka najlepszych suplementów nootropowych, które poprawiają funkcjonowanie mózgu.

  1. Oleje rybne - Suplementy z olejem rybim są bogatym źródłem kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i eikozapentaenowego (EPA), dwóch rodzajów kwasów tłuszczowych omega-3. Te kwasy tłuszczowe zostały powiązane z wieloma korzyściami zdrowotnymi, w tym poprawą zdrowia mózgu. DHA odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu struktury i funkcji mózgu. W rzeczywistości stanowi około 25% całkowitego tłuszczu i 90% tłuszczu omega-3 znajdującego się w komórkach mózgowych. Inny kwas tłuszczowy omega-3 zawarty w oleju rybim, EPA, ma działanie przeciwzapalne, które może chronić mózg przed uszkodzeniem i starzeniem się. Przyjmowanie suplementów DHA wiąże się z poprawą umiejętności myślenia, pamięci i czasu reakcji u zdrowych osób, które mają niskie spożycie DHA. Przyniosło to również korzyści osobom doświadczającym łagodnego pogorszenia funkcji mózgu.
  2. Rosweratrol to przeciwutleniacz, który naturalnie występuje w skórce fioletowych i czerwonych owoców, takich jak winogrona, maliny i jagody. Znajduje się również w czerwonym winie, czekoladzie i orzeszkach ziemnych. Sugeruje się, że przyjmowanie suplementów resweratrolu może zapobiec pogorszeniu się hipokampa, ważnej części mózgu związanej z pamięcią.
  3. Kreatyna - to naturalna substancja, która odgrywa ważną rolę w metabolizmie energetycznym. Występuje naturalnie w ciele, głównie w mięśniach i w mniejszych ilościach w mózgu. Chociaż jest to popularny suplement, można go znaleźć w niektórych produktach spożywczych, a mianowicie w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, ryby i jajka. Co ciekawe, suplementy kreatynowe mogą poprawić pamięć i zdolności myślenia u osób, które nie jedzą mięsa.

  4. Kofeina - jest naturalnym środkiem pobudzającym najczęściej występującym w herbacie, kawie i gorzkiej czekoladzie. Chociaż można go przyjmować jako suplement, tak naprawdę nie ma potrzeby, aby można go było uzyskać z tych źródeł. Działa poprzez stymulację mózgu i ośrodkowego układu nerwowego, dzięki czemu czujesz się mniej zmęczony i bardziej czujny.
  5. Fosfatydyloseryna - to rodzaj związku tłuszczowego zwanego fosfolipidem, który można znaleźć w mózgu. Sugeruje się, że przyjmowanie suplementów fosfatydyloseryny może być pomocne w zachowaniu zdrowia mózguBadania wykazały, że przyjmowanie 100 mg fosfatydyloseryny trzy razy dziennie może pomóc w zmniejszeniu związanego z wiekiem osłabienia funkcji mózgu. Ponadto wykazano, że zdrowi ludzie, którzy przyjmują suplementy fosfatydyloseryny do 400 mg dziennie, mają lepsze umiejętności logicznego myślenia i pamięć.

  6. Acetylo-L-karnityna - to aminokwas wytwarzany naturalnie w organizmie. Odgrywa ważną rolę w metabolizmie, szczególnie w produkcji energii. Uważa się, że przyjmowanie suplementów acetylo-L-karnityny powoduje, że czujesz się bardziej czujny, poprawia pamięć i spowalnia utratę pamięci związaną z wiekiemNiektóre badania wykazały, że suplementy acetylo-L-karnityny mogą zapobiegać związanemu z wiekiem osłabieniu funkcji mózgu i zwiększać zdolność uczenia się.

  7. Różeniec górski - Rhodiola rosea to suplement pochodzący z ziela Rhodiola rosea , który jest często stosowany w medycynie chińskiej w celu promowania dobrego samopoczucia i zdrowego funkcjonowania mózgu. Uważa się, że pomaga poprawić przetwarzanie umysłowe poprzez zmniejszenie zmęczenia.
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Wszystko w porządku :)
2024-06-20
Brawo za szybką obsługę i wysyłkę. Złożyłam zamówienie na produkt słabo dostępny w innych miejscach. Doszedł już na drugi dzień! Syrop w szklanej butelce dobrze zapakowany. Wrócę tu :)
pixelpixel