Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ciśnieniomierze

( ilość produktów: 1 )

 

Co to jest normalny odczyt ciśnienia krwi?

Normalny odczyt ciśnienia krwi  wynosi poniżej 140/90, ale jeśli masz chorobę serca lub układu krążenia, cukrzycę  lub chorobę nerek, ciśnienie krwi powinno być w w takim przypadku niższe niż 130/80.

Jeśli chcesz monitorować ciśnienie krwi w domu, dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi, które pozwoli Ci śledzić odczyty ciśnienia krwi w dogodnych dla Ciebie porach, czyli w zaciszu własnego domu. 

Jak wybrać domowy ciśnieniomierz?

Jeśli zdecydujesz się zmierzyć ciśnienie krwi w domu, będziesz musiał zaopatrzyć się w domowy ciśnieniomierz. Dostępna jest szeroka gama domowych ciśnieniomierzy, ale ważne jest, aby upewnić się, że wybrany ciśnieniomierz jest dokładny i odpowiedni dla Ciebie.

  • Zapytaj swojego lekarza: Jeśli lekarz poprosi Cię o zmierzenie ciśnienia krwi w domu lub założenie ambulatoryjnego ciśnieniomierza w celu zdiagnozowania nadciśnienia, zapewni monitor, który możesz wypożyczyć na określony czas.
  • Kup monitor z górnym mankietem:  Jeśli kupujesz domowy ciśnieniomierz, wybierz taki, który mierzy ciśnienie krwi na ramieniu, a nie na nadgarstku lub palcu. Najtańsze zaczynają się od około 20 funtów i są dostępne w większości lokalnych aptek i większych supermarketów. Sklep internetowy British Heart Foundation oferuje również szeroką gamę ciśnieniomierzy zatwierdzonych przez BIHS, które pasują do większości budżetów.
  • Upewnij się, że mankiet ma odpowiedni rozmiar na ramię: Upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar mankietu na ramię. Powinna ciasno owijać się wokół ramienia, z wystarczającą ilością miejsca, aby wsunąć pod nią opuszki dwóch palców. Większość domowych ciśnieniomierzy jest wyposażona w mankiet średniej wielkości. Jeśli twoje ramię jest szczególnie większe lub mniejsze niż przeciętnie, może być konieczne kupienie mankietu o innym rozmiarze osobno.
  • Upewnij się, że jest zatwierdzony w Wielkiej Brytanii: Jeśli kupujesz ciśnieniomierz, upewnij się, że jest on zatwierdzony do użytku w Wielkiej Brytanii. Aby upewnić się, że Twój monitor jest dokładny, wybierz taki, który został wymieniony jako zatwierdzony pod względem dokładności przez Brytyjskie i Irlandzkie Towarzystwo ds. Nadciśnienia (BIHS). Oznacza to, że monitor cyfrowy przeszedł szereg testów, aby upewnić się, że daje wyniki, którym Ty i Twój lekarz możecie ufać.
  • Upewnij się, że serwisujesz go co 2 lata: to musi być regularnie serwisowany i kalibrowany, aby upewnić się, że jest dokładny ? zazwyczaj co najmniej raz na dwa lata. Zwykle wiąże się to z odesłaniem go do producenta, który prawdopodobnie pobierze za to opłatę. Jeśli ta opcja jest zbyt skomplikowana lub droga, zakup nowego monitora może być łatwiejszy i tańszy.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 550 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-10
Jak to w obecnych czasach -wszystko one-lane ,tym jednak logistyka bardzo pierwsza klasa
2024-07-05
Dobre ceny, produkty dobrze zabezpieczone na czas przedyłki
pixelpixel